Správná aplikace přípravku mechostop

Přípravek MECHOSTOP je dodáván ve formě prášku. V každém balení jsou dva sáčky s modrou složkou A a dva sáčky s bílou složkou B.

Připravte si jednu nebo dvě plastové nádoby a plastový zahradní postřikovač. Pracujte za suchého počasí, aby během aplikace nedošlo k odplavení přípravku ze střechy.

Odstraňte velké kusy mechu, jeho souvislé plochy a další nečistoty. Pokud je na krytině výrazně více mechu než na obrázku, pokuste se jej odstranit. Střecha musí být suchá.

Rozpusťte ve vodě složku A (modrou). Na jeden sáček je potřeba 5 litrů vody. Rozpouštění urychlíte použitím horké vody, mícháním.

Složku A (modrou) naneste rovnoměrně na krytinu pomocí postřikovače. Pokryjte roztokem postupně celou plochu krytiny. Pracujte tak, aby přípravek zbytečně nestékal po krytině dolů.

Pokud je celá střecha pokrytá složkou A a je opět dokonale suchá, rozpusťte ve vodě složku B (bílou).

Vypláchněte postřikovač čistou vodou, teprve potom naplňte postřikovač roztokem složky B.

Složku B nanášejte stejným způsobem jako složku A. Pracujte jemně, při nanášení složky B platí, že „méně je lépe než více“. Složka B při nanášení nesmí stékat, odplavila by již nanesenou složku A.

Po nanesení složky B se na střeše utvoří nerozpustný, jemně zelenomodrý povlak Mechostopu, který již není smytelný vodou a odolává povětrnosti.

Několik dní po aplikaci dojde k odumření stávajícího mechu, který začne odpadávat. Rychlost odpadávání závisí na počasí a na tom, jak moc jsou kořínky mechu zarostlé do spár v krytině.

Po jednom roce od aplikace našeho přípravku je již střecha téměř bez mechu.

Ukázka střechy po jednom roce od aplikace přípravku Mechostop

(Klikněte pro zvětšení)

Mechostop

Brání dalšímu růstu mechu, prodlužuje životnost krytiny. Je nerozpustný a netečný, nepoškozuje povrch krytiny, neškodí životnímu prostředí.

napište nám: mechostop@mechostop.cz